Байерн ще си партнира с НХЛ Gulliver/GettyImages
Байерн ще си партнира с НХЛ

Германският футболен шампион Байерн Мюнхен и Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) обявиха официално ново многогодишно стратегическо партньорство. Основната цел на сътрудничеството е да развие популярността на хокея на лед в Германия, както и да разшири влиянието и разпознаваемостта на Байерн на пазара в Северна Америка.

Новината беше потвърдена на специална пресконференция, на която присъстваха футболната звезда на баварците Алфонсо Дейвис (който в младежките си години е тренирал хокей в Канада), както и германските звезди от НХЛ Леон Драйзайтъл и Джей Джей Петерка.

Партньорството залага силно върху ангажирането на феновете и създаването на уникални спортни изживявания. Двете организации планират общи дигитални и медийни кампании, съвместни мърчандайзинг продукти и специални събития в дните на мачовете на „Алианц Арена“.

Ще бъдат организирани турнири по уличен хокей в Мюнхен, младежки програми и публични гледания на мачове. Очакват се мрежови бизнес събития и VIP програми за фенове и партньори.

Google Добави ни в предпочитани източници в Google