Волфсбург си тръгна с класическа победа 3:0 от гостуването на Херта Берлин в мач от втория кръг на Бундеслигата. Домакините не успяха да повторят добрата си игра от миналия кръг, когато направиха 2:2 с Байерн в Мюнхен.

Холандският национал Ваут Вегхорст откри от дузпа в 9-ата минута, хърватската резерва Йосип Брекало удвои в 83-ата минута.  В последните секунди Жером Русийон оформи крайния резултат. Футболистите на Волфсбург показаха страхотна ефективност като отбелязаха 3 гола от 5 точни удара.

Срещата можеше да се развие и по друг начин, но след консултация с ВАР реферът отмени свирената от него дузпа секунди по-рано. След като поведоха в резултата футболистите на Волфсбург се затвориха в своята половина и за съперика бе изключително трудно да намери пролука в  сгъстената защита. Контраатаките на гостите дадоха резултат в края на мача, когато хърватският национал Брекало и френският защитник Русийон вкараха още два гола.