Волфсбург отстрани трудно Кикерс Офенбах с 2:1 и по този начин се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия.

„Вълците“ имаха наглед лесна задача срещу 12-тия в Трета Лига, но Офенбах показа защо в миналите кръгове отстрани елитните Гройтер Фюрт и Фортуна Дюселдорф и максимално затрудни своя съперник.

Гостите поведоха чак в 50-а минута чрез Ивица Олич, а преднината удвои Баст Дост в 71-а минута. Домакините намериха сили и върнаха едно попадение чрез Марсел Щадел в 81-а минута и до края сериозно поизпотиха „вълците“, които все пак стигнаха до успеха.

За полуфиналите вече се класира и Фрайбург, а днес са останалите два четвъртфинала: Щутгарт – Бохум от 20 часа и супердербито Байерн – Борусия Дортмунд от 21:30 часа.