Отборът на Шалке победи с минималното 1:0 Волфсбург в двубой от третия кръг на турнира за купата на Германия и по този начин продължи напред в надпреварата.

Срещата бе равностойно, но гостите от Гелзенкирхен успяха да излъжат „вълците” и да се поздравят с победата.

Единственото попадение в срещата падна в 27-мата минута. Хамит Алтинтоп се измъкна от Каримов и влезе в наказателното поле на Волфсбург, където намери Петер Льовенкранц, който успя да открие резултата.

През втората част играта отново бе изравнена, кат и двата отбора пропуснаха изгодни положения за гол.

Когато всичко изглеждаше, че Шалке ще вземе минимална победа, в последната минута на редовното време домакините успяха да стигнат до равенство. Марселиньо центрира от корнер, а Мануел Нойер изби неубедително. Топката попадна в Сергей Каримов, който отбеляза в опразнената врата.

Така се стигна до продължения, в които двата отбора по-скоро се защитаваха и до нов гол не се стигна.

При дузпите Волфсбург се наложи с 5:3 и по този начин „вълците” изхвърлиха фаворита Шалке от надпреварата.

В друга среща от турнира втородивизионният Карл Цайс Йена отстрани елитния Арминия Билефелд. В редовното време срещата приключи при 1:1, но в 113-тата минута Ян Симак донесе победата за тима от Йена.