Тимовете на Майнц и Волфсбург завършиха 1:1 в първи двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата.

Волфсбург стигна първи до отбелязване на попадение, след като още в 6-ата минута Брекало съумя да овладее добре кълбото и да преодолее вратаря на домакините.

Само шест минути по-късно "вълците" пропуснаха да удвоят преднината си, след като удар на Брума се отклони от гредата.

Домакините отговориха с удар на Куасон, но в първите 30 минути имаше само два точни удара по посока двете врати.

В края на полувремето домакините от Майнц стигнаха но изравняването, след като Муто завърши успешно отлична атака на тима и матира стража на гостите.

През втората част и двата тима атакуваха съперниковите врати, но до голове така и не се стигна. Все пак Волфсбург могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, клед като удар на Даниел Дидави се отби от гредата при удар в 84-ата минута на срещата.

В крайна сметка след това равенство двата тима са опасно близо до зоната на изпадащите, като Волсбург е на 14-ото място с 25 точки, а Майнц е позиция по-надолу с 24.