Майнц спечели много ценни три точки в битката си за оцеляване в Бундеслигата след изненадваща победа с 2:0 като гост на Херта Берлин.

На Олимпийския стадион в германската столица домакините владееха топката в много по-големи периоди от двубоя, но гостите бяха тези, които създаваха опасностите с нея. Положенията пред вратата на Руне Ярщайн бяха много и закономерно Майнц стигна до двата гола.

През първото полувреме Емил Бергреен и Робин Куасон не успяха да преодолеят норвежкия страж, но Куасон го направи при втория си опит. Шведът направи изключителен самостоятелен пробив, преминавайки през четирима играчи на съперника, след което с качествен удар по земята реализира за 1:0.

През второто полувреме Майнц отново бе много по-острият отбор. Куасон стреля на сантиметри над вратата, а Ярщайн внимаваше при изстрел от далечно разстояние на Дани Латца.

Много активният Куасон все пак стигна до втори гол в 65-ата минута, когато получи дълъг извеждащ пас от Жан-Филип Гбамин, напредна и майсторски пусна топката покрай плонжа на съперниковия вратар.

С тази победа Майнц събра актив от 23 точки. Тимът все е на 16-ото място, даващо право на участие в бараж, но изравни по точки Вердер Бремен. Волфсбург и Щутгарт пък имат по 24, но и трите отбора тепърва ще играят своите мачове от кръга. Херта е на 11-а позиция с 30 точки.