Отборът на Виляреал постигна първата си победа от старта на футболния шампионат в Испания за сезон 2023/24.

В среща от втория кръг "жълтата подводница" стигна до минимален успех с 1:0 над Майорка като гост.

Единственото попадение в мача падна в средата на втората част, когато опитният нападател на Виляреал Жерар Морено се разписа с удар от близка дистанция.

До почивката играта в Палма де Майорка бе сравнително равностойна, но през вторите 45 минути тя се пренесе изцяло в полето на домакините. Това създаде много работа за вратаря Предраг Райкович, чиито отлични намеси бяха единствената причина резултатът да остане само 0:1.

С успеха си Виляреал събра три точки, докато Майорка остава с актив от една преди изиграването на останалите мачове от втория кръг в Ла Лига. /БТА