Защитникът на Бохум Кевин Фогт си отбеляза ефектен автогол, с който със сигурност би си заслужил място в класацията за „Автогол на годината“. Бранителят показа страхотни голмайсторски качества, само че в собствената си врата, при загубата с 2:6 на своя отбор срещу Гройтер Фюрт в мач от Втора Бундеслига.

Но как се случи автоголът: Отправна точка бе един тъч, хвърлен от футболиста на Фюрт Шрьок. Той подаде към своя съотборник Шмидгал на аутлинията, откъдето казахстанския национал върна топката в наказателното поле. Пасът му не стигна до нападателя Ошеан, тъй като на пътя бе Фогт.

Вместо да изчисти в корнер обаче, защитникът показа висша голмайсторска класа и с перфектен шут в далечния ъгъл заби топката в горния ъгъл, неспасяемо за вратаря Андреас Луте. С този гол Гройтер Фюрт поведе с 2:1 в 40-а минута, а кошмарният мач за Фогт продължи. Той направи грешен пас, след който падна четвъртия гол за Фюрт, а след това бе заменен.