Отборът на Байерн Мюнхен е новият-стар шампион на Германия! Тимът на Пеп Гуардиола продължава да чупи рекорд след рекорд. Баварският колос си осигури предсрочно титлата цели седем кръга преди края на сезона. Байерн се наложи с 3:1 като гост на Херта в Берлин и така остана недостижим на върха, дори да изгуби всичките си мачове до края, а в същото време конкурентите му Борусия Дортмунд и Шалке да запишат стопроцентов актив.

Байерн става първият тим в историята на немския футбол, който печели трофея си през март.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Така Байерн подобри собствения си рекорд от миналата година, когато триумфира с титлата шест кръга преди края. С днешния си успех, тимът от Мюнхен записа 52 мача в първенството без загуба, а победата бе 19-та поредна в Бундеслигата.

За статистиката, гостите взеха успеха след голове на Тони Кроос и Марио Гьотце. Резултатът бе открит още в 6-ата минута, а осем по-късно Байерн реши всичко. Футболистите на Пеп Гуардиола не отстъпиха нито аз миг инициативата в мача, който им осигури 24-ата шампионска титла във витрината на „Алианц Арена“. В 66-ата минута Херта все пак стигна до гол, който дойде от дузпа. От бялата точка бе точен голмайсторът на домакините Адриан Рамос, крайният резултат оформи Франк Рибери в 79-ата минута.

След този успех, Пеп Гуардиола и тимът му могат да съсредоточат изцяло сили в Шампионската лига, където също защитават трофея си от миналата година. На четвъртфиналите Байерн се изправя срещу Манчестър Юнайтед, който прави кошмарен сезон до този момент. Германският гранд има шанс да се превърне в първият тим, успявал да защити титлата си в Шампионската лига до този момент.

Постижението е рекордно и за самия Пеп Гуардиола, който печели четвърти трофей в петте си години като наставник. Преди да поеме Байерн, специалистът жънеше успех след успех начело на Барселона.

В „дербито за второто място“ между Борусия Дортмунд и Шалке 04 не бе излъчен победител и двубоят завърши при нулево равенство. Така Байерн събра актив от 77 точки на върха в Бундеслигата, докато Борусия прибави една точка към актива си и вече има 52. Пункт по-малко пък има Шалке.

В същото време българският национал Тодор Неделев направи официалния си дебют за Майнц 05. За съжаление нападателят няма да запомни с добр срещата, тъй като тимът му загуби с 1:3 като гост на Айнтрахт Франкфурт. Бившият голмайстор на Ботев Пловдив се появи на терена в 75-ата минута, когато замени Кох.