Борусия Дортмунд възстанови преднината си от 11 точки на върха в класирането на Бундеслигата, след като лесно победи Волфсбург като гост с 3:0.

Футболистите на Борусия поведоха с 2:0 още до почивката с попадения на Лукас Бариос и Нури Сахин. В 71-ата минута Матс Хюмелс оформи класическия резултат.

Все още актуалният шампион Байерн Мюнхен също спечели като гост с 3:1 срещу Вердер в Бремен. Първото полувреме на двубоя завърши при нулево равенство, а само две минути след почивката домакините откриха резултата с гол на Пер Мертезакер.

Баварците обаче стигнаха до пълен обрат с попадение на Ариен Робен в 65-ата, автогол на голмайстора Мертезакер в 76-ата и гол на Мирослав Клозе, който оформи крайното 3:1 в 86-ата.

Минута преди края директен червен картон получи стражът на Вердер Тим Вийзе.

Байерн се изкачи на трето място в подреждането, но изостава с цели 14 точки от Борусия Дортмунд.

Шалке допусна домакинска загуба от Хофенхайм с 0:1, като единственият гол в мача бе дело на Ворса още в четвъртата минута.
Останалите резултати: Нюрнберг - Хамбургер 2:0, Санкт Паули - Кьолн 3:0.

Wolfsburg 0-3 Borussia Dortmund
Uploaded by goalsarenabundesliga. - Check out more sports and extreme sports videos.