Байер Леверкузен победи с 2:0 като домакин Хановер 96 в дербито от 20-я кръг на Първа Бундеслига и по този начин „аспирините” скъсиха разликата от лидера Борусия Дортмунд на осем точки.

Домакините изиграха едно много силно първо полувреме и стигнаха до два гола аванс.

В 21-та минута Кислинг подаде към Артуро Видал, който с удар от около границата на наказателното поле на Хановер прати топката в долния ляв ъгъл на Циелер за 1:0.

„Аспирините” удвоиха своята преднина в 42-та минута, когато Кастро пусна чудесен извеждащ пас към Ролфес, който се измъкна от отбраната на Хановер и излезе сам срещу Циелер, след което нямаше проблеми да го преодолее за 2:0.

През второто полувреме футболистите на Хановер се опитаха да се върнат в мача и играха по-добре от своя съперник, но така и не успяха да вкарат дори почетно попадение.

След тази победа Байер Леверкузен се утвърди на второ място във временното класиране на Първа Бундеслига с актив от 39 точки, докато Хановер остана на трета позиция с 34 точки и е само с една повече от четвъртия и петия – Байерн Мюнхен и Майнц 05.