Лидерът Борусия Дортмунд изпусна да победи у дома Майнц 05 в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата и двубоят завърши при равенство 1:1.

Жълто-черните поведоха в резултата пред 80720 зрители на Сигнал-Идуна-Парк още в осмата минута с гол на Матс Хюмелс, който с глава центриране от фаул на Нури Шахин.

Самият Шахин пропусна перфектната възможност да удвои в 18-ата минута, когато пропусна да вкара дузпа.

Борусия пропусна да отбележи втори гол и да реши мача и позволи на Майнц изравни в 89-ата минута, когато хърватинът Петър Шлишкович овладя топката в наказателното поле на домакините и от 5 метра простреля Рома Вайденфелер.

При гола играчите на Дортмунд имаха претенции, че играта не бе спряна, въпреки че защитникът Ненад Суботич лежеше контузен, но това не попречи голът да бъде зачетен.

Така Борусия Дортмунд е лидер с 10 точки пред втория Байер Леверкузен, който обаче е с мач по-малко и ако в неделя победи у дома Шалке, ще стопи преднината на 7 точки.

Жълто-черните имаха и друга неприятност тази вечер - голаджията Лукас Бариос се контузи през първото полувреме и бе заменен от Роберт Левандовски.