Байерн Мюнхен победи с 3:0 Санкт Паули в последния си домакински мач за 2010 година и зарадва предколедно феновете си след неособено сполучливия есенен полусезон, който имаха шампионите в Бундеслигата.

С този успех баварците направиха скок в класирането и се изкачиха на пето място, като са на 14 точки зад лидера Борусия Дортмунд, който посреща в съботната вечер Вердер Бремен.

Хамит Алтънтоп даде преднина на Байерн в двубоя с новаците от Санкт Паули с гол в 16-ата минута, а резултатът се запази 1:0 до средата на второто полувреме.

Второто попадение за тима на Луис Ван Гаал дойде в 71-ата минута, когато Филип Лам бе точен от дузпа, а крайното 3:0 оформи Франк Рибери 11 минути преди края.

Така в пети пореден мач у дома Байерн, който в последния есенен кръг гостува на Щутгарт, вкарва 3 или повече гола на Алианц Арена.

Байер Леверкузен пък направи много силен мач при гостуването си на Хамбургер и спечели с 4:2, като този резултат изкачи аспирините на второ място в подреждането.

В други срещи от събота Кьолн победи у дома Айнтрахт Франкфурт с 1:0, а Хофенхайм и Нюрнберг направиха 1:1.