Вердер Бремен победи Нюрнберг с 2:0 в мач от 24-тия кръг на Бундеслигата. Срещата бе важна и за двата отбора, тъй като изпитват трудности през този сезон и са близко до зоната на изпадащите.

Нюнрберг имаше териториално предимство в двубоя и отправи повече изстрели към вратата на своя съперник. Въпреки това обаче, "бременските музиканти" се възползваха от своите шансове и победиха с 2:0.

Резултатът откри Франко Ди Санто в 39-а минута. Арън Хънт стреля прекрасно от далечно разстояние, топката удари гредата, но се върна в Ди Санто, котйо довкара за 1:0.

Вторият гол за Вердер реализира Филип Барфреде с удар от далечно разстояние в 68-а минута, който рикошира в крак на противников играч и стана невъзможен за вратаря Раковски, който замени контузилия се Шефер.

В класирането Вердер е на 11-о място с 28 точки, а Нюрнберг е 14-и с 23.