Вердер направи важна крачка към оцеляването си в Бундеслигата, след като спечели гостуването си на Хановер. "Бременските музиканти" надделяха с 2:1.

Те стигнаха до успеха след пълен обрат, а победното попадение дойде в последните секунди на срещата.

Иначе домакините от Хановер откриха резултата малко преди почивката. В 43-ата минута точен беше Шаболш Хущи.

Унгарецът стреля перфектно от пряк свободен удар от около 18-20 метра и не остави шансове на вратаря на бременци.

Гостите от Вердер обаче отвърнаха на удара след почивката. В 57-ата минута точен беше бившият играч на Челси Франко ди Санто.

Тогава при бърза контраатака аржентинецът получи топката от Елджеро Елия и нямаше как да сбърка за 1:1.

Така се стигна до последната минута, когато Себастиян Прьодъл беше точен за успеха на Вердер и хвърли в екстаз гостуващата агитка.

Тимът от Бремен вече има 32 точки и се откъсна на осем точки от опасната зона. Хановер остава с 29 и ще продължи да трепери.