Отборът на Вердер Бремен победи Фортуна Дюселдорф с 3:1 в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата и спря негативната серия от пет мача без успех.

Вердер седми във временното класиране в Германия с 21 точки, колкото има и шестият Хофенхайм.

Тимът на Фортуна Дюселдорф пък вече трети мач е без победа и остава последен, 18-и в подреждането с едва 9 точки и само два успеха от началото на сезона в Бундеслигата.

Двата тима си размениха по едно попадение през първото полувреме, а през втората част домакините наложиха преимущество. Вердер поведе в 20-ата минута с попадение на Кевин Мьохвалд, който получи отличен пас от Макс Крузе.

В последните минути на първата част, гостите получиха правото да изпълнят дузпа след като реферът използва системата за видеоарбитраж. Доди Лукебакио бе точен от бялата точка и изравни за 1:1.

В 57-ата минута Роувен Хенингс застраши домакините, но прати топката вдясно от вратата на Вердер.

Мартин Харник обаче бе точен в 71-ата минута за 2:1 и изведе напред тима на Вердер Бремен.

Седем минути по-късно, в 78-ата той отправи силен удар, стражът на Фортуна отрази изстрела, но при добавката Джош Сарджънт се разписа, оформяйки крайното 3:1 за домакините.

източник: Gulliver/GettyImages