Отборът на Вердер Бремен записа важна победа в дербито на 6-тия кръг в Бундеслигата. „Бременските музиканти” победиха с 3:2 Хамбургер ШФ и се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Резултатът бе открит в 25-та минута, когато Ги Демел засече в собствената си врата центриране на Марко Марин и даде преднина на Вердер.

Три минути по-късно домакините вкараха, вече без чужда помощ. Автор на гола бе Уго Алмейда.

През второто полувреме обаче „хамбургерите” успяха да възстановят равенството. В 59-та минута Питройпа подаде към Рууд ван Нистелрой, който леко чукна топката, но напълно достатъчно, за да вкара във вратата на Вийзе.

4 минути по-късно Питройпа изравни след страхотен шут отдясно на границата на наказателното поле, който попадна в горния ляв ъгъл на вратата.

Вердер все пак стигна до победата в 85-та минута, когато Уго Алмейда с втория си гол в мача донесе трите точки за своя отбор. Той оползотвори страхотна комбинация, минала през Уесли и Писаро.