Лидерите в Бундеслигата Вердер и Байерн Мюнхен постигнаха лесни победи в последните срещи от 29-я кръг на първенството.

Вердер излезе на второ място, след като се наложи с 2:0 като гост на Борусия Дортмунд. Отборът от Бремен имаше превъзходство в целия двубой, като Диего и Мирослав Клозе диктуваха събитията на терена. Именно те отбелязаха попаденията за тима на Томас Шааф, като решиха изхода от срещата още през първото полувреме. Клозе откри в 29-та минута, а десет по-късно Диего изпълни перфектен пряк свободен удар и закова крайното 2:0.

Далеч по-интригуващ бе другият мач от деня в Бундеслигата, където Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 2:1. „Баварците” откриха чрез Марк ван Бомел след половин час игра, а в самото начало на второто полувреме Рой Маккай покачи на 2:0. Андрий Воронин върна гостите в мача с гол в 60-та минута. В оставащия половин час Леверкузен опита всичко, за да стигне до точката, но Байерн успя да удържи важните три точки, които запазиха шансовете на отбора за място в тройката.