Вердер постигна първата си победа в Бундеслигата едва в 12-ия кръг. Успехът на „Бременските музиканти“ дори се оказа категоричен – 4:0 срещу гостуващия Хановер. Макс Крузе се отличи най-вече, записвайки хеттрик.

Вердер откри резултата в 39-ата минута, когато Фин Бартелс бе намерен в наказателното на гостите и я пусна покрай вратаря за 1:0.

Макс Крузе оползотвори бърза атака на Вердер в 55-ата минута и топката се озова в мрежата за втори път – 2:0.

Вердер - Хановер

източник: БГНЕС

Третото попадение за Вердер падна в 59-ата минута по сравнително сходен начин. Отново бърза контра и този път и вратарската намеса не помогна – Макс Крузе пак отбеляза – 3:0.

Имаше време и за още един гол и той падна в 78-ата минута. И пак на върха на бързата атака се оказа Макс Крузе, а резултатът набъбна до 4:0.

Така Вердер събра 8 точки след първата си победа, като има в актива си и 5 равенства. Хановер пък е на осмото място с 18 точки.