Доскорошният голмайстор на Пирин Благоевград Мартин Тошев игра едно полувреме в последната контрола на Ерцгебирге Ауе.

Отборът на Павел Дочев, който е новак във Втора Бундеслига завърши 1:1 у дома с Валдхоф Манхайм.

Това бе и единственият мач за Ецгебирге Ауе на собствения му стадион и това привлече на трибуните 3 650 зрители. Тошев игра през второто полувреме. Роденият в благоевградското село Крупник голмайстор не успя да се разпише този път.

Резултатът откри Корте в 74-ата минута за гостите, а десет минути по-късно Скарлатидис изравни за отбора на българския треньор Павел Дочев.

В първия кръг на започващия след седмица шампионат във второто ниво на германския футбол Ерцгебирге Ауе гостува на на Ханденхайм./БТА