Шалке 04 победи с 2:1 Хофенхайм в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. С този успех футболистите от Гелзенкирхен се изкачиха на пета позиция с 37 точки, колкото има и четвъртият в подреждането Борусия Дортмунд. Хофенхайм е девети с 31.

Тимо Керер даде аванс на Шалке 04 в 11-ата минута, след като се разписа с глава при меле в полето на гостите.

В 28-ата минута Емболо удвои резултата. Камерунецът наказа груба грешка в защитата на Хофенхайм, а малко преди това негов бе отменен след консултации със системата видео повторения.

През второто полувреме футболистите на Хофе натиснаха, но силите им стигнаха само за почетен гол. В 78-ата минута Кръмарич се бе пласирал отлично в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

Съдията даде седем минути продължение, но и те не стигнаха на момчетата на Юлиан Нагелсман да стигнат до изравняването и точката.