Шалке 04 победи новака Гройтер Фюрт с 2:0 като гост в мач от третия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Хууб Стевенс събраха 7 точки и се изкачиха на трето място в класирането.

„Сините“ от Гелзенкирхен контролираха играта, но не успяха да стигнат до попадение през първото полувреме след пропуски от чисти позиции на новото попълнение Ибрахим Афелай, Юлиан Дракслер и Клаас-Ян Хунтелаар.

Шалке заслужено поведе три минути след почивката с красив гол на Дракслер с удар от 25 метра.

Гостите продължиха да доминират и две минути преди края Люис Холтби се възползва от отлично подаване в наказателното поле на Транкило Барнета и отблизо прати за втори път в мрежата на Гройтер Фюрт.