Въпреки отсъствието на контузените Франк Рибери и Ариен Робен, Байерн Мюнхен не срещна проблеми при домакинството си на Майнц и победи с 3:1.

На „Алианц Арена“ баварците имаха пълно преимущество над своя съперник и решиха изхода на мача с два ранни гола. Още във 2-а минута Томас Мюлер пусна прострелен пас в наказателното поле, а Марио Манджукич без проблеми засече топката в опразнената врата от близко разстояние.

В 13-а минута пък Бастиан Швайнщайгер удвои преднината на домакините, след като засече добре с глава центриране на Холгер Бадщубер.

Майнц успя да върне интригата в мача в 59-а минута, когато Адам Салай бе точен от дузпа. Този гол обаче не помогна особено на гостите, които не си и помислиха да опитат да вкарат изравнителен гол.

Вместо това в добавеното време Байерн стигна до трети гол. Влезлият като резерва Хави Мартинес, който за 15-те си минути в игра за новия си отбор направи отлично впечатление, центрира отдясно към Тони Кроос, който с мощен шут от движение оформи крайното 3:1.

Шампионът Борусия Дортмунд се справи още по-лесно със съпротивата на Байер Леверкузен, побеждавайки „аспирините“ с 3:0. Матс Хумелс откри резултата в Дортмунд в 29-а минута, Куба Блашчиковски удвои аванса 10 минути по-късно, а в края на мача Роберт Левандовски вкара за крайното 3:0.

Хановер 96 стигна до драматичен успех над гостуващия Вердер Бремен с 3:2 и запаси второто си място със 7 точки. Саболч Хущи откри от фаул в шестата минута, а четири минути след центриране на Хущи от ляво Леон Андреасен с глава удвои, реализирайки срещу бившия си отбор. Вердер върна едно попадение от дузпа в 26-ата минута. Марио Егиман игра с ръка в наказателното поле и Аарон Хънт намали от бялата точка. В 74-ата минута Кевин де Брюин вкара от десетина метра след пас на Елиеро Елиа за 2:2. Хущи с втория си гол донесе успеха на домакините във втората минута на допълнителното време. Заради бурната си радост унгарецът получи втори жълт и червен картон и Хановер довърши мача с 10 души.

Хироши Кийотаке се превърна в герой за Нюрнберг при успеха с 3:2 като гост на Борусия Мьонхенгладбах. Японецът вкара победното трето попадение, а преди това асистира за първите два гола на Тим Клозе и Тими Симонс. Нюрнберг е четвърти в класирането със 7 точки.

Щутгарт взе първа точка за сезона след равенство 0:0 на собствен терен срещу новака Фортуна Дюселдорф.