Шалке постигна 7-ата си победа от старта на шампионата в Бундеслигата, след като в двубой от 12-ия кръг тимът от Гелзенкирхен надделя над Хамбургер с 2:0. Головете за успеха реализираха Ди Санто от дузпа и Бургщалер.

В 16-ата минута на срещата съдията видя опасна игра на бранител на тима от Хамбург и отсъди дузпа, която беше реализирана от Франко ди Санто.

През втората част Хънт пропусна да изравни резултата в 58-ата минута на срещата, но ударът му нацели гредата.

В 78-ата минута на срещата Бургщалер получи отличен пас, беше забравен от отбраната на гостите и се разписа за 2:0.

Така в крайна сметка Шалке взе успеха и с актив от 23 точки е втори и изостава на 6 от лидера Байерн. Хамбургер е на място над чертата, заемайки 15-ото място с актив от 10 точки.