Шалке прави всичко по силите си, за да задържи топ талант
Шалке прави всичко по силите си, за да задържи топ талант

Ръководството на Шалке 04 прави всичко по силите си, за да задържи с нов договор в отбора един от най-големите таланти на германския футбол Леон Горецка.

Договорът на 22-годишния футболист с „кралскосините“ изтича в края на сезона, а той усилено е свързван с трансфер в Байерн Мюнхен, Ювентус и Барселона.

От Шалке 04 са отправили нова оферта към Горецка. В опит да го задържат ръководството на германския клуб е предложило на футболиста заплата от 10 милиона евро на сезона.

22-годишният футболист все още не е дал своя окончателен отговор дали ще остане в Шалке 04 и ще се обвърже с нов договор с клуба.  

Барселона не изпуска от поглед германски национал

Горецка в момента е втори капитан на Шалке 04. Той е взел участие във всички минути в мачовете на отбора от началото на сезона в Първа Бундеслига. Освен това отбеляза гол при победата над Вердер Бремен през изминалия уикенд. Очакванията са той да попадне в състава на селекционера Йоаким Льов за Световното първенство в Русия.