Шалке 04 продължава лошия си сезон, губейки с 2:4 гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата.

След силните си начални минути и отменен заради засада гол, домакините от Борусия поведоха в 29-ата минута след гол на Фабиан Джонсън, дошъл след хубав изстрел.

Преди края на полувремето обаче Шалке успя да изравни чрез Набил Бенталеб, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Кристоф Крамер в наказателното поле.

В последните 5 минути на полувремето Гладбах отново можеше да реализира, но все пак почивката дойде при равенство.

Ларс Щиндъл направи непростим пропуск в 62-ата минута, но 2 по-късно се реваншира с прекрасен пас към Фабиан Джонсън, който хладнокръвно реализира втория си гол в мача.

Само 3 минути по-късно Махмуд Дауд организира перфектна атака и изведе Оскар Вендт, който преодоля Ралф Ферман за 3:1.

В 76-ата минута интригата приключи с четвърти гол за домакините. Рафаел засече топката по перфектен начин за 4:1.

В 82-ата минута Леон Горецка оформи крайното 4:2 след хубав изстрел с глава след центриране на Бенедикт Хьоведес.

В класирането Борусия е на осмо място с 32 точки, а Шалке е на 13-а позиция с 27.