Шалке 04 постигна убедителна победа с 4:1 при домакинството на Фортуна Дюселдорф и се класира за четвъртфиналите на Купата на Германия.

Шалке поведе с 1:0 в 30-та минута, когато Марко Ут комбинира с Ахмед Кутуджу, който вкара топката във вратата на Дробни.

„Кралскосините“ удвоиха своята преднина с гол на Салиф Сане в 48-та минута.

Шалке можеше да вкара трети гол в 51-та минута, но след удара на Сане топката се спря в левия стълб на вратата на Дробни.

Само няколко секунди по-късно след удар с глава на Кутуджу топката рикошира в десния стълб на вратата на Дюселдорф.

Шалке 04 все пак поведе с 3:0 в 53-та минута, когато Марко Ут вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Дробни.

Фортуна намали изоставането си в резултата в 71-та минута с гол на Роуен Хенингс.

Фаарман направи добро спасяване в 76-та минута, когато отрази удара на Кевин Щогер.

Салиф Сане вкара своя втори гол в срещата в 87-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата.