Хамбургер се върна на върха в немската Бундеслига, след като в последен мач от 8-мия кръг завърши наравно 1:1 като домакин на Шалке. Точката бе достатъчна за ХСВ, за да изпревари Хофенхайм и да излезе начело със 17 точки. Шалке пък се придвижи на 6-та позиция с 13.

Двата отбора си разделиха по една полувреме, като Хамбургер бе по-добрият отбор през първата част, а след почивката ролите се размениха.

Голът за домакините падна в 29-тата минута след грешка в отбрана. Холандецът се опита твърде неуспешно да върне назад една топка, която бе открадната от Яролим, който подаде към Троховски. Националът на Германия, който вкара и победното попадение за Бундестима срещу Уелс, не остави шансове на Нойер от 16 метра и вкара в горния ляв ъгъл.

Изравнителното попадение падна само 3 минути след почивката чрез младока Хьоведес, който бе влязъл на мястото на Кръстаич. Фарфан центрира от дясно и Хоьведес от около 13 метра с глава вкара за 1:1, което се оказа и крайният резултат в срещата.