РБ Лайпциг постигна категорична домакинска победа с 3:0 над Айнтрахт Франкфурт в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Гостите останаха с човек по-малко, след като още в 3-ата минута вратарят на Айнтрахт Храдецки излезе извън наказателното поле, игра с ръка и беше изгонен.

Това развали синхрона в действията на гостите и още в 7-ата минута Компер откри резултата.

Домакините владееха инициативата в двубоя и в последната минута на полувремето Кейта центрира отлично, а в крайна сметка Вернер с глава се разписа за 2:0.

В 67-ата минута резултатът набъбна до 3:0, след като при разбъркване Валехо си заби автогол и оформи резултата.

Така Лайпциг продължава да преследва лидера Байерн Мюнхен като има 39 точки, а Айнтрахт са на 6-ата позиция с 29.