Борусия Дортмунд записа ценен успех при гостуването си на Вердер Бремен в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата.

"Жълто-черните" победиха с 2:1 и временно се настаниха на 4-ото място с актив от 30 точки.

Андре Шюрле откри резултата за гостите още в 5-ата минута, а Ярослав Дробни беше изгонен в 39-ата минута и остави домакините с човек по-малко.

Въпреки намаления състав Вердер успя да изравни резултата в 59-ата минута, след като Фин Бартелс се разписа.

Дортмунд успя да вкара и втори гол, който се оказа победен, а негов автор стана Лукаш Пишчек.

Шалке се поздрави с минимален успех над Инголщат, а попадението дойде в последната 90-а минута, когато се разписа Бургщалер.

Хонфехайм спечели с 2:0 гостуването си на Аугсбург с попадения на Вагнер и Крамарич.

Волфсбург победи с 1:0 при домакинството си на Хамбургер, а голът за успеха беше дело на Марио Гомес в 83-ата минута. Албин Екдалостави съотборниците си в намален състав в 34-ата минута и така Хамбургер доигра двубоя с човек по-малко.

Дармщад и Борусия М завършиха при нулево реми, а от 19:30 часа РБ Лайпциг приема Айнтрахт Франкфурт.