Спящият гигант на немския футбол Хамбургер спечели изкючително важна победа – с 2:0 при гостуването си на Дармщадт в 13-ия кръг.

Това е едва първата победа за „хамбургерите“ този сезон в Бундеслигата, но идва във важен момент.

Съперникът на тима от северния град в този мач е негов пряк конкурент в битката за оцеляване, а трите точки срещу директен съперник често се броят на практика за шест.

Чудесно на центриране на Филип Костич в 30-ата минута намери главата на Михаел Грегорич, а той от малък ъгъл успя да открие резултата в полза на Хамбургер.

Преднината на гостите се задържа съвсем крехка в продължение точно на час, когато в последната минута Хамбургер затвърди победата си на 2:0 чрез гола на Матиас Остролек.

Хамбургер остава предпоследен в класирането с едва 7 точки, а Дармщадт има само една точка и една позиция повече.