Волфсбург изненада неприятно Борусия Мьонхенгладбах и го победи с 3:0 в двубой от 14-ия кръг на Бундеслигата. Головете за успеха на "вълците" реализираха Мали, Дидави и Гилавоги.

Още в 4-ата минута на срещата домакините от Волфсбург организираха добра атака и след асистенция на Марио Гомес точен беше Мали като се разписа от няколко метра и не остави шансове на вратаря на съперника.

В 25-ата минута на срещата Дидави направи 2:0 за Волфсбург, а асистенцията дойде от първия голмайстор. Дидави успя от няколко метра в малкото наказателно поле да прехвърли съперниковия вратар.

Гостите съумяха да вкарат топката в мрежата чрез Торган Азар в 37-ата минута, но попадението не беше зачетено поради засада на атакуващия футболист.

Домакините от Волфсбург имаха възможност и да реализират трети гол, но в 56-ата минута Дивок Ориги опита да серазпише, но Ян Зомер направи ефектно спасяване.

Гилавоги с далечен шут не остави шанс на Зомер и оформи крайния резултат 3:0 в 71-ата минута на срещата.

След този успех "вълците" са на 11-ото място със 17 точки, а Борусия М е на 4-ото място с 24.