Нюрнберг завърши полусезона в Бундеслигата като единственият  тим без победа, след като стигна само до 0:0 в домакинството си на Шалке 04 в 17-ия кръг. „Старият майстор“ заслужаваше повече победата заради огромния брой положения пред вратата на гостите от Гелзенкирхен, но така и не успяха да преодолеят Ралф Феерман.

Хироши Кийотаке и Даниел Гинчек рано можеха да открият резултата, но изпълненията и на двамата прелетяха опасно близо покрай целта.

Към края на полувремето Йосип Дрмич  бе изпуснат от отбраната и с диагонален шут по тревата успя да преодолее Феерман, но попадението бе отменено заради спорна засада.

След паузата доминацията на Нюрнберг продължи, но „кралско сините“ се измъкнаха сухи, след като в заключителните минути Кийотаке нацели гредата.

Така с актив от 11 равни и 6 загуби „старият майстор“ финишира на предпоследното 17 място, като зад него остава единствено Айнтрахт Брауншвайг (10 т.). Шалке 04 е 7-и с 28 точки.