Унион Берлин започна сезона в Бундеслигата с победа 3:1 над градския съперник Херта. Головете за тима от „Старото лесничейство“ вкараха Джордан Сибачу, Шералдо Бекер, Робин Кнохе, Доди Лукебакио вкара почетното попадение за гостите.

Още в 27-ата минута Унион можеше да поведе, но Оливер Кристенсен изби в корнер опасен удар на Юлиан Райерсън. Пет минути след това центриране на Шералдо Бекер бе засечено с глава от Джордан Сибачу за 1:0. Минута след началото на втората част стражът на Херта отново трябваше да се намесва решително при удар на Сибачу с глава.

В 50-ата минута обаче Кристинсен бе безпомощен, след като Яник Хаберер сервира топката на Бекер и той направи 2:0.

Натискът на Унион продължи и в 56-ата минута сред голмайсторите се записа и Робен Кнохе, който вкара с глава след центриране на Кристофер Тимел. До края на мача гостите успяха да вкарат почетен гол, след като Стеван Йоветич намери Доди Лукебакио на чиста позиция и той реализира във вратата на Фредерик Рьонов за крайното 3:1.