Унион Берлин успя да надделее с 2:1 при гостуването на борещия се за място в Шампионската лига РБ Лайпциг в пореден мач от 31-вия кръг на Бундеслигата. Това беше отмъщението на столичния тим за загубата от същия съперник на същия стадион на полуфиналите за Купата на Германия преди няколко дена. За "биковете" това беше първо поражение във всички турнири след 15 поредни дуела без загуба.

12 снимки

Домакините поведоха в първите секунди на второто полувреме след попадение на Юсуф Полсен. Гостите обаче доминираха през цялото време и логично стигнаха до два много късни гола.

Първо Свен Мишел изравни в 86-а минута, а само 3 по-късно Робин Бееренс оформи крайното 2:1.

По този начин Унион продължава да заема 6-то място, гарантиращо място в Лигата на конференциите. Лайпциг, от своя страна, е 4-ти и ще трябва да се бори до края за мястото си в зона ШЛ.