Вицешампионът на Германия Борусия Дортмунд стартира с труден успех новия сезон във Първа Бундеслига. Възпитаниците на Един Терзич спечелиха с 1:0 срещу гостуващия Кьолн с гол в 88-ата минута на нападателя Дониел Мален.

Двата тима направиха доста слаб мач, а през първите 45 минути бяха отправили само по един точен удар към вратата на съперника.

Gulliver/GettyImages
94 снимки

Дейви Зелке уцели гредата за гостите от 15 метра след рикошет. Играчите на Кьолн не успяха в предни позиции, а вратарят на гостите нямаше почти никаква работа за разлика от Грегор Кобел, който на два пъти парира опасните удари на Саргис Адамян.

Едва в 88-ата минута Борусия Дортмунд стигна до попадение. След ъглов удар Феликс Нмеча продължи полета на топката, а Дониел Мален скочи на далечната греда и се разписа за крайното 1:0.

Във втория кръг „жълто-черните“ гостуват на Бохум, докато „козлите“ приемат Волфсбург в търсене на първи точки през сезона.