Отборът на РБ Лайпциг победи с 3:1 Фрайбург в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата и поне временно се изкачи на върха в шампионата. Тимът събра актив от 20 точки и води с три пред Байерн, като баварците са с мач по-малко. Именно Фрайбург пък към момента заема третото място.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

До успеха домакините стигнаха след обрат, изцяло изкован във второто полувреме. В 15-ата минута Рицу Доан се разписа и даде аванс на Фрайбург.

Втората част обаче започна чудесно за Лайпциг, като още в 47-ата минута Вили Орбан изравни. Десетина минути след това Лутсхарел Геертруда пък даде аванс на тима си.

Крайният резултат беше оформен в 79-ата минута от Люис Опенда.

В друг мач от кръга Санкт Паули и Волфсбург записаха нулево равенство, което ги оставя в долната част на подреждането. Санкт Паули са 16-и с едва 5 точки от 8 мача, докато Волфсбург е две позиции напред и има актив от 8 пункта.