Елитният РБ Лайпциг се справи със съпротивата на играещия в четвъртото ниво на германския футбол - Виктория Кьолн с 3:1 в двубой от първия кръг в турнира за Купата на Германия.

Гостите от Лайпциг трябваше да положат доста усилия, за да спечелят битката, а от 84-ата минута те доиграха срещата и с човек по-малко след червения картон на Марсело Сарачи, който фаулира играч на домакините, който се откъсваше сам срещу вратаря.

Домакините откриха резултата в 39-ата минута на срещата, когато Тим Голи се разписа, но РБ обърна развоя на срещата с две попадения в рамките на само 9 минути между 61-ата и 69-ата минута, когато точни бяха Юсуф Поулсен и Емил Форсберг.

Точка на спора и мечтите на домакините сложи Жан-Кевин Аугустин с попадение в 90-ата минута на срещата.