Отборът на РБ Лайпциг изхвърли тима на Борусия Дортмунд от турнира за Купата на Германия. Носителят на трофея от миналия сезон се наложи с 2:0 и се класира е полуфиналите на надпреварата за втора поредна година.

Първото попадение в мача бе дело на Тимо Вернер в 22-ата минута на срещата. Той се възползва от асистенция на Симакан и не сгреши. Футболистите на гостите така и не намериха отговор на бързата и креативна игра от страна на „биковете” и до почивката като по чудо не допуснаха нови голове във вратата си.

След паузата Борусия видимо увеличи оборотите, но така и не съумя да накаже противниковия страж. В продължението на срещата вратарят на Дортмунд Кобел се включи в предни позиции при един от последните корнери за гостите. След изпълнението му футболистите на „жълто-черните” не успяха да направят нищо смислено, а това позволи на домакините да организират контраатака, която Вили Орбан завърши с гол на празна врата за крайното 2:0.

За полуфиналите на турнира за Купата на Германия се класираха още отборите на Фрайбург, Айнтрахт и Щутгарт.