Пропадането на Борусия Дортмунд в Бундеслигата продължава, след като тимът загуби с 1:2 от Вердер Бремен у дома с 1:2.

Гостите бяха по-активни на терена през първата част и Златко Юнузович имаше възможности на два пъти да открие резултата, но не сполучи. Все пак Вердер откри резултата с попадение на Егещайн в 26-ата минута с красив удар.

"Бременските музиканти" се оттеглиха на почивка с гола си аванс, но Борусия съумя да се върне в мача след гол на Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа в 57-ата минута след асистенция на Кагава, който малко преди това пропусна да се разпише.

Този гол не смути гостите и те стигнаха до победното си попадение в 65-ата минута, когато Гебре Селасие не остави шансове на вратаря на домакините.

До края на мача Кагава не съумя да изравни резултата при една отлична атака в 72-ата минута, а в крайна сметка Борусия регистрира поражение. В класирането Борусия е на 7-ото място с актив от 22 точки, а Вердер е на 16-ото място с 14 точки.