Носителят на Купата на Германия - РБ Лайпциг ще има за съперник Борусия Дортмунд на четвъртфиналите в турнира, стана ясно след изтегления жребий. Двата отбора спечелиха трофея през последните две години.

Шампионът Байерн Мюнхен пък ще играе у дома срещу Фрайбург, който миналата година загуби финала. В изтегленият в неделя жребий Айнтрахт Франкфурт също получи домакинско предимство – срещу сензацията от този сезон Унион Берлин.

Щутгарт, който се бори за оцеляването си в Бундеслигата, ще гостува на Нюрнберг. "Червено-черните" са единственият клуб, който достигна до тази фаза на турнира без да е част от елита на страната.

РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд се срещнаха на финала в турнира през 2021-а година, когато "жълто-черните" победиха с 4:1 благодарение на голове на Джейдън Санчо и Ерлинг Халанд. Така треньорът Марко Розе ще срещне бившия си отбор, след като от лятото на 2022-а година се премести в Лайпциг.

Автор: БТА/Атанас Василев