Байерн Мюнхен започна по повече от отличен начин контролите си след победа с разгромното 14:1 Ротах-Егерн. Баварците този път „пожалиха“ съперника си, на когото в последните три контроли отбеляза цели 72 попадения.

Германският гранд водеше с 4:0 още до 27-ата минута, след като с по два гола се отчетоха Адън Личина и Матис Тел. Минута по-късно Тобиас Шлищнер върна гол за Ротах-Егерн. До края на първата част Нусаис Мазрауи, Матис Тел и Рафаел Герейро добавиха по едно попадение за 7:1.

През второто полувреме новият треньор на Байерн Венсан Компани смени целия си състав, а баварците вкараха още седем гола. Арийон Ибрахимович отбеляза за 8:1, Нестор Иранкунда добави два гола, последвани от попадения на Саша Боей, Мудасер Садат, Асп Йенсен и Ноел Асеко.

Следващата проверка на Байерн е срещу още един аматьорски германски тим – Дюрен, на 28 юли (неделя). Баварците ще изиграят две контроли и срещу Тотнъм - първата в Сеул, а втората в Лондон.