Айнтрахт Франкфурт стигна до драматична точка при гостуването си на Майнц 05. Двубоят от втория кръг на Бундеслигата завърши 1:1. Лий Джае-Сунг даде аванс на домакините в 23-ата минута, а в добавеното време на мача "орлите" изравниха чрез Омар Мармуш. Айнтрахт довърши срещата с човек по-малко, след като Ансгар Кнауф получи втори жълт картон в 63-ата минута.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Срещата започна с натиск на Майнц, но опасности пред Кевин Трап липсваха. В 22-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Робин Кох в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

Само три минути след това Лий Джае-Сунг откри резултата. Кореецът беше най-съобразителен при една отскочила топка, а Трап сбърка, и с глава прати кълбото във вратата за 1:0. В 42-ата минута резултатът можеше да бъде удвоен, но Нелсон Вайпер не успя да се разпише от изгодна позиция.

Малко след час игра "орлите" останаха с човек по-малко, след като Ансгар Кнауф получи два жълти картон в рамките на 13 минути. В 74-ата минута Антон Щах можеше да сложи точка на спора. Халфът получи топката в наказателното поле и от удобна позиция отправи много неточен удар. Малко преди това Дино Топмьолер замени голямата си звезда Рандал Коло Муани с Ерик Дина Ебимбе.

Във втората минута на добавеното време Айнтрахт стигна до изравнителен гол. Кристофер Ленц пусна към Ебимбе отляво. Французинът навлезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и върна към Омар Мармуш. Египтянинът от десетина метра нямаше как да сбърка - 1:1.

Така Айнтрахт събра 4 точки и заема пето място във временното класиране, докато Майнц е 13-и с една точка.

За "орлите" предстои мач-реванш от плейофа за влизане в групите на Лига на конференциите срещу Левски в четвъртък.