Борусия Мьонхенгладбах започна 2024-а година с убедителна победа с 3:1 над Щутгарт.

Отборът на Херардо Сеоане трябваше да се върне към успехите, след като остана три пъти без победа преди паузата – две загуби, едно равенство

Гладбах вкара след само 21 секунди на Щутгарт. Пресирайки защитата на госта високо на терена, Роко Рейц взе топката и извади Робин Хак, който от малък ъгъл отправи мощен удар за 1:0.

Отново високата преса донесе дивиденти на домакините в 19-ата минута, когато Аласан Плеа пусна към Хак и германецът нанесе втория си удар за вечерта – 2:0.

Щутгарт се бореше да се задържи в мача и отне половин час за първия истински шанс за гол за гостите. Дениз Ундав бе изведен в наказателното поле, но нападателят стреля в аут.

Йоша Вагноман все пак намали изоставането с точен удар от границата на наказателното поле в 60-ата минута.

Гладбах започна да чака на контраатака и в добавеното време на срещата сътвори най-добрата си такава. Ману Коне удари напречната греда, но при добавката Джордан Сибачу вкара и оформи крайното 3:1.

Щутгарт остава трети с 34 точки, Гладбах е 10-и с 20 пункта.