Байер Леверкузен победи Майнц с 3:0 в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Есекиел Паласиос откри резултата в мача с гол в 29-та минута. Джереми Фримпонг пък оформи крайното 3:0 още в първото полувреме, след като вкара в 39-та и 41-ва минута.

Отборът на Херардо Сеоане Кастро нямаше победа досега, но надигра Майнц и записа първи три точки в класирането.

Гостите започнаха силно, с преса, която доведе до някои груби влизания още от началото, което донесе и жълт картон на Пиеро Хинкапие.

Леверкузен обаче нямаха проблеми в атака, Есекиел Паласиос отбеляза първото попадение в 29-та минута, а Джереми Фримпонг не се забави да направи резултата 2:0.

Отново Джереми Фримпонг бе точен в 41-та минута за 3:0.

Майнц успя да се измъкне в продълженията на предишния си мач, когато победи Аугсбург 2:1. Този път Майнц обаче нямаше сили да обърне мача през второто полувреме, въпреки двата червени картона на Леверкузен.

Хинкапие си изкара втори жълт картон и бе изгонен в 77-та минута на мача, а в последните минути и Мичъл Бакер бе изгонен от терена.

Майнц записа цели 18 удара, но само 3 от тях бяха точни, сравнение с само 8-те удара на Леверкузен, от които 5 обаче бяха точни, а три от тях - голове.