Борусия Дортмунд срази Борусия Мьонхенгладбах с 4:2 у дома в страхотен двубой от 12-ия кръг в германската Първа Бундеслига. Пет от шестте гола паднаха през първата част, която остави зрителите без дъх.

Снимки: Gulliver/GettyImages
36 снимки

На „Сигнал Идуна Парк“ гостите поведоха с 2:0 с попаденията на Роко Райц в 13-ата и на Куадио Коне в 28-ата минута.

До края на полувремето обаче „жълто-черните“ осъществиха сензационен обрат още до почивката след головете на Марсел Забицер (30’), Никлас Фюлкруг (32’) и Джейми Байноу-Гитънс (45). Крайният резултата пък бе оформен в седмата минута на добавеното време на мача, когато Дониел Мален се разписа за 4:2.

С този успех Дортмунд вече е четвърти с 24 точки, докато Гладбах е на 11-та позиция с 13 пункта. За „жребчетата“ предстои домакинство на Хофенхайм, докато Дортмунд първо гостува на Милан в Шампионската лига, а след това и на Байер Леверкузен в Бундеслигата.