Дармщат и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при резултат 3:3 на „Мерк-Щадион ам Боленфалтор“ в мач от 4-ия кръг в Бундеслигата. „Лилиите“ поведоха с 3:0 през първото полувреме чрез попаденията на Марвин Мелем, Матей Мъглица и Тим Скарке. През второто полувреме обаче Гладбах достигна до равенството след головете на Джордан Сибатчеу, Флориан Нойхаус и Томас Чванчара.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините, които още в 8-ата минута излязоха напред в резултата, когато Фабиан Холанд изрита топка в предни позиции, а Марвин Мелем догони кълбото и порази вратата на Гладбах.

„Лилиите“ достигнаха до второто си попадение само две минути по-късно, когато Тобиас Кемпе центрира отдясно на втора греда, а тома Матей Мъглица прати топката с глава за втори път във вратата, пазена от Мориц Николас.

Дармщат успя да увели аванса си на три гола в 33-ата минута. Кристоф Кларер свали с глава центрирана топка в наказателното поле на Гладбах, а Тим Скарке засече с първото си докосване и реализира. Матей Мъглица обаче си изкара директен червен картон в 49-ата минута и остави „лилиите“ с човек по-малко на терена. Борусия Мьонхенгладбах пък получи правото да изпълни дузпа. Томас Чванара стреля в долния ляв ъгъл, но Марсел Шуен отрази.

„Жребчетата“ обаче стигнаха до така, чаканото попадение в 56-ата минута, когато Роко Рейтц проби през центъра и сви топката за Джордан Сибатчеу, който не пропусна пред опразнената врата. Чванчара свали с глава топката за Флориан Нойхаус в наказателното поле на Дармщат, а халфът на Гладбах намали изоставането на своя тим до един гол в 73-ата минута. Четири минути по-късно „жребчетата“ успяха и да изравнят резултата срещу 10 от Дармщат. Томас Чванчара се възползва от рикошет на границата на наказателното поле и с мощен изстрел опъна мрежата на Шуен на трети път.

След спечелената си първа точка при завръщането си в Бундеслигата Дармщат отлепи от