Байерн Мюнхен се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия след победа над Аусгбург с 5:2 като гост.

Ерик Максим Чупо-Мотинг се разписа на два пъти за успеха, с който шампионите в Бундеслигата прескочиха втория кръг, който в последните два сезона бе последен за участието на отбора в надпреварата.

Датчанинът Мадс Педерсен откри за домакините от Аугсбург в деветата минута, но само две по-късно Чупо-Мотинг реализира за 1:1, преодолявайки вратаря Томаш Кубек. 33-годишният камерунски нападател подаде за попадението на Йозуа Кимих за 2:1 в 53-ата минута, а шест по-късно вкара втория си гол в мача за 3:1 в полза на Байерн.

Дайо Упамекано си отбеляза автогол в 65-ата минута, а но в 74-ата Джамал Мусиала върна преднината от две попадения за гостите, реализирайки за 4:2. Финалното 5:2 оформи Алфонсо Дейвис в първата минута на добавеното време.

„В първите 10 минути бяхме катастрофа, но бяхме готови за битка и заслужихме победата“, каза полузащитникът на Байерн Мюнхен Леон Горецка пред телевизия ZDF.