Германският шампион Байерн Мюнхен надигра традиционно неудобния за него Борусия Мьонхенгладбах след обрат с 3:1 в двубой от 20-ия кръг в германската Първа Бундеслига. Нико Елведи даде аванс на "жребчетата" в 35-ата, но Александър Павлович изравни в в последните секунди на първата част. През второто полувреме Хари Кейн донесе пълния обрат в 70-ата минута, а Матайс де Лихт окончателно сложи точка на спора в 86-ата минута.

Снимки: Gulliver/GettyImages
47 снимки

След този успех баварците събраха 50 точки и отново са на две точки от лидера Байер Леверкузен, като предстои именно сблъсък срещу "аспирините" след седмица на "Бай Арена" в директна битка за първото място. Гладбах остава 13-и с 21 пункта, а в следващия кръг приемат последния Дармщат, като преди това гостуват на третодивизионния Заарбрюкен в 1/4-финалите за Купата на Германия.

Байерн Мюнхен Борусия Мьонхенгладбах

източник: Sofascore.com

Байерн стартира по-добре и още в петата минута домакините можеха да открият резултата. Тогава  Нусаур Назрауи направи добър пробив по дясното крило, размени двойно подаване с Хари Кейн, което му позволи да влезе в пеналта, след което пусна към Лерой Сане, но изстрелът на крилото срещна напречната греда.

Пет минути по-късно отново бившият играч на Манчестър Сити пропусна нова отлична ситуация, когато бе изведен очи в очи с Мориц Николас, но не успя да нацели рамката на вратата.

„Жребчетата“ успяха да изнесат топката от своята половина малко по-трайно малко преди изтичането на половин час игра, когато стигнаха и до първия си корнер.

В ответната атака пък домакините получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция. Зад топката застана Хари Кейн, който стреля много опасно, но Николас се намеси отлично и спаси.  Минута по-късно пък Мануел Нойер направи грешка, която даде възможност за опасен удар, но бранител на баварците изчисти на метър пред голлинията.

В 35-ата минута обаче Гладбах не прости нова грешка на вратаря на Байерн и шокира домакините. Опитният страж опита да намери Сане, но Нико Елведи го пресира и отне в половината на баварците. След това защитникът напредна и комбинира с Жордан Сиебатчеу, който върна топката на Елведи, който бе останев съвсем сам в наказателното поле и с нисък удар с десния крак не остави шансове на Нойер в долния му ляв ъгъл – 0:1.

Все пак футболистите на Томас Тухел успяха да възстановят равенството секунди преди изтичането на редовното време на първата част. Баварците осъществиха добро взаимодействие отдясно, като Сане комбинира с Томас Мюлер пред наказателното поле, а той пък изведе в него юношата Алсандър Павлович и той реализира за 1:1, вкарвайки втория си гол в Бундеслигата.

Три минути след почивката Байерн имаше шанс за пълен обрат. Джамал Мусиала получи на левия фланг на тъча, след което проби към наказателното поле, направи отлично двойно с Мюлер и след това стреля в близкия ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата на вратаря Мориц Николас.

Малко след час игра на терена за Байерн дебют направи едно от новите попълнения - Саша Боей, който пристигна от Галатасарай.

Минута след това Хари Кейн получи добра топка в наказателното поле и в типичния си стил стреля силно, но отново вратаря Николас се справи.

Баварците обаче стигнаха до пълния обрат в 70-ата минута след грешка на вратаря. Тогава Николас излезе да улови едно немного силно центриране отляво на Леон Горецка, но вместо това се сблъска с Мюлер, топката отиде точно към Кейн, който с глава порази напълно опразнената врата – 2:1.

Четири минути преди края на редовното време Байерн реши всичко с трети гол. Тогава Сане предостави чудесно центриране от свободен удар към далечната греда, където Матайс де Лихт бе изпуснат и с глава заби топката в напречната греда и след това тя влезе във вратата за крайното 3:1.

FT Байерн - Борусия М 3:1

0:1 Нико Елведи 35'

1:1 Александър Павлович 45'

2:1 Хари Кейн 70'

3:1 Матайс де Лихт 86'

Състави:

Байерн: 1. Нойер, 4. Де Лихт, 8. Горецка, 9. Кейн, 10. Сане, 15. Дайър, 19. Дейвис, 25. Мюлер, 40. Мазраоуи, 42. Мусиала, 45. Павлович

Наставник: Томас Тухел

Борусия М: 33. Николас, 5. Фридрих, 8. Вайгъл, 9. Хонорат, 10. Нойхасус, 13. Джордан, 19. Нгоумоу, 20. Нетц, 27. Рейц, 29. Скали, 30. Елведи