Байерн Мюнхен и РБ Залцбург завършиха 4:4 в контрола, играна на базата на баварците. Първи игрови минути с екипа на шампионите записа най-новото попълнение Дейли Блинд, който влезе в 63-ата минута.

Сане откри за Байерн след пас на Гравенберх, но Секу Койта бързо върна гола. През втората част австрийците поведоха с 3:1 след попадения на Карим Конате и Ноа Окафор. Байерн обаче отвърна с три безответни гола в рамките на заключителните 20 минути - точни бяха Арийон Ибрахимович, Кингсли Коман и Матис Тел. Последната дуча беше на Окафор, който с гол в последната минута оформи крйаното 4:4.

Заради различни проблеми мача за Байерн пропуснаха Матайс де Лихт, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Леон Горетцка. Срещата се игра само 24 часа след завръщането на Байерн от лагера в Доха. Отборът на Юлиан Нагелсман няма предвидени други контроли преди подновяването на Бундеслигата на 20 януари, когато Байерн гостува на РБ Лайпциг.